poniedziałek, 29 września 2014

Festiwal Kamera Akcja po raz piąty...

Październik zbliża się wielkimi krokami, nie mogę więc nie napisać Wam kilku słów o Festiwalu Kamera Akcja, który odbędzie się już za dni parę w Łodzi. Otwarcie festiwalu będzie miało miejsce już w przyszły czwartek (9. października), zakończenie zaś przewidziane jest na niedzielę 12. października. Organizatorzy zrobili mi więc ładny prezent urodzinowy w tym roku :)


Festiwal Kamera Akcja odbędzie się już po raz piąty, przy czym będzie to już moje trzecie "spotkanie" z tym wydarzeniem. I mogę z ręką na sercu powiedzieć, że festiwal z roku na rok radzi sobie coraz lepiej. Harmonogram w tym roku wygląda naprawdę imponująco. Momentami ciężko będzie wybrać na co iść, co zobaczyć. W tym roku FKA także ponownie zmienia swoją "siedzibę". W zeszłym roku odbywał się w Łódzkim Domu Kultury, w tym przenosi się do Kina Wytwórnia. Kilka seansów pokaże także Kino Szkoły Filmowej. Czy jest to zmiana na lepsze? Zobaczymy. Podobało mi się w zeszłym roku, ale mimo wszystko, choć ŁDK posiada sale kinowe, to sam w sobie kinem nie jest. Podejrzewam więc, że moje pierwotne obawy związane z "przeprowadzką" rozwieją się już pierwszego dnia.Jak napisałam wcześniej - harmonogram w tym roku jest naprawdę bogaty. Mnóstwo filmów będzie można zobaczyć przedpremierowo. Ale jest także sekcja poświęcona złotej erze Hollywood czy kinu kostarykańskiemu. Zobaczyć będzie można także wersję reżyserską Nimfomanki Larsa von Triera. A filmy to dopiero początek. Bo tak naprawdę najciekawszym punktem programu FKA zawsze są warsztaty, spotkania i panele dyskusyjne. Tych pierwszych w tym roku będzie aż sztuk siedem. Na niektóre trzeba się wcześniej zapisać, na inne nie. Całą ich listę znajdziecie TUTAJ. Panele dyskusyjne zaś w tym roku cztery. Ja pewnie, jak zwykle, zawitam na wszystkich (chyba, że zmienią mi się plany). Całą listę znajdziecie TUTAJ.

Oczywiście, jak co roku, dostępne są przenajróżniejsze karnety, ale i bez tego na film możecie wejść. Wystarczy przyjść parę minut wcześniej i kupić bilet za jedyne 5 zł w kasie Centrum Festiwalowego. O karnetach poczytać możecie TUTAJ

Z racji tego, że FKA w tym roku także dało możliwość blogerom filmowym posiadania odrębnych akredytacji, to będzie nas tam parę osób. Dzięki uprzejmości organizatorów, przewidziane mamy także kolejne spotkanie blogerów z cyklu #blogerzyfilmowipoznajmysie. Więc jeżeli ktoś chce poznać kogoś z nas, porozmawiać, paść na kolana z uwielbieniem czy też porządnie "zhejtować" - zapraszam, na pewno będziemy się tam gdzieś kręcili ;)

Przybywajcie więc gromadnie, bo warto. A kogo być nie może, zapraszam w dniach 9-12 października na fanpage, a 13 października na bloga. Będzie relacja :)


Pełny harmonogram TUTAJ :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza